MENU

LÉTO V KRKONOŠÍCH

Oáza pro pěší i cyklisty

Objevujte krásy Krkonoš. Pohoří láká své návštěvníky na pěší turistiku, cyklo turistiku, ale i procházky pro rodiny s dětmi za poznáním nebo zábavou. V areálu penzionu je připraveno hřiště, stolní tenis, fotbálek, dětská herna, kulečník a venkovní dětské hřiště. V okolí je pro Vás připraveno spousta přírodních krás Krkonoš!

 

MUZEUM VÁPENKA

Malé muzeum se nacházející kousek od penzionu. Moderní expozice  formou krátkých příběhů doplňujících fotografie představuje sedm  století života v Albeřickém údolí. Moderní expozice formou krátkých příběhů doplňujících fotografie  představuje sedm století života v Albeřickém údolí. Link: muzeum Vápenka

POHÁDKOVÁ CESTA MALOU ÚPOU

Hlavně pro děti je určený výlet, který vás na 10 místech seznámí s  pohádkami české spisovatelky Marie Kubátové.   Jednotlivá zastavení jsou umístěna v lokalitě Horní i Dolní Malé  Úpy a mají za úkol seznámit malé velké návštěvníky nejenom s  tvorbou paní spisovatelky, ale i s nádhernými místy a  nezapomenutelnými výhledy, která by bez motivace mnohdy malé  dětské nožky jen těžko zdolávaly. Link: Pohádková cesta

RÝCHORSKÝ PRALES

Dvorský les zvaný též Rýchorský prales je přírodně velmi cenným územím, které spadá do I. a II. zóny KRNAP. Najdete zde pokroucené kmeny starých buků, Rýchorskou studánku, Rýchorskou květnici, Lysečinské údolí nebo krasové Albeřické j  jeskyně. Lesem vede naučná stezka Rýchory.

HRÁDEK AICHELBERG

Původně romantický hrádek byl obnoven v roce 2000. K hrádku vede z Horního Maršova vycházková trasa Aichelburg, v Temném Dole prochází kolem informačního centra Veselý výlet, kde si hosté mohou půjčit klíče a sami si otevřít hradní síň se vstupem do kamenné věže.

SNĚŽKA

Naše nejvyšší hora je oblíbeným turistickým cílem celoročně. Pokud si netroufáte vyjít pěšky až nahoru, doporučujeme  Vám  využít lanovky z Pece pod Sněžkou a pak si užít výhledy do okolí na cestě dolů. Informace o provozu lanovky zde: Sněžka - lanovka.

RELAX PARK

Oblíbeným cílem nejen pro rodinu je Relax Park v Peci pod  Sněžkou. Hlavním lákadlem je 900 m dlouhá bobová dráha.  Vyzkoušet ale můžete také lezení na lanech v Monkey parku. U dětí  je velice oblíbená Lemurie plná skákaček a skluzavek. Link zde.

Speciální nabídka